saat dakika saniye

içerisinde sipariş verirseniz ürününüz kargoya verilecektir.

Doğru CPAP Maskesini Nasıl Seçersiniz? ●

Doğru CPAP Maskesini Seçmek

Rahat bir CPAP maskesi seçmek, yeni bir kullanıcı için sinir bozucu bir deneyim olabilir. 

CPAP'ı bırakan uyku apnesi teşhisi konan kişilerin %50'ye kadarı bir numaralı nedeni rahatsızlık olarak belirtmektedir. Pek çok farklı stil ve model ile başlamak için birini seçmek biraz zor olabilir. Yüzünüzde maske ile uyumak çoğu insana yabancıdır, bu nedenle en rahat olanı bulmak uzun süreli CPAP uyumunun ilk adımıdır.

Çoğu durumda, bir uyku teknisyeni ilk maskenizi uyku çalışmanızın gecesinde seçer ve  birden fazla değişiklik yapmak iyi değildir. Uyku teknisyeninin amacı, bir maske değişikliği için uyku çalışmanızı bozmaları gereken süreyi sınırlamak için baştan en başarılı olacağını düşündüklerinden birini seçmektir. Bununla birlikte, bir uyku laboratuvarının markaya özel olması iyi değildir ve bu sizin için doğru maskeyi bulma seçeneğini sınırlayabilir.

 

Doğru CPAP Maskesini Seçmek

Rahat bir CPAP maskesi seçmek, yeni bir kullanıcı için sinir bozucu bir deneyim olabilir. CPAP'ı bırakan uyku apnesi teşhisi konan kişilerin %50'ye kadarı bir numaralı nedeni rahatsızlık olarak belirtmektedir. Pek çok farklı stil ve model ile başlamak için birini seçmek biraz zor olabilir. Yüzünüzde maske ile uyumak çoğu kişiye yabancıdır, bu nedenle en rahat olanı bulmak uzun süreli CPAP uyumunun ilk adımıdır.

Çoğu durumda, bir uyku teknisyeni ilk maskenizi uyku çalışmanızın gecesinde seçer ve gece boyunca birden fazla değişiklik yapmak nadir değildir. Uyku teknisyeninin amacı, bir maske değişikliği için uyku çalışmanızı bozmaları gereken süreyi sınırlamak için baştan en başarılı olacağını düşündükleri birini seçmektir. Bununla birlikte, bir uyku laboratuvarının markaya özel olması nadir değildir ve bu sizin için doğru maskeyi bulma seçeneğini sınırlayabilir.

CPAP Maske Stilleri

  • Burun CPAP Maskesi takan adamBurun: En sık reçete edilen ve sadece burnun dışını kapatan üçgen şekilli silikon bir yastık kullanır.

 

  • Burun Yastık CPAP Maskesi giyen adamBurun Yastığı: Yalnızca burun deliğinin dışını veya çevresini kapatan silikon yastıklar kullanan en az invaziv maske.

 

  • Tam Yüz CPAP Maskesi takan adamTam Yüz: Kullanıcının her ikisinden de nefes almasına izin vermek için burun ve ağız çevresinde sızdırmazlık sağlayan silikon bir yastık kullanır.
  • Burun Beşiği CPAP Maskesi takan adamNazal Cradle: Her iki burun deliğinin dışından geçen silikon bir yastıkla en az invaziv burun yastığı tasarımı konseptini kullanır.

 

 

  • Hibrit CPAP Maskesi takan adamHibrit: Ağız yastığı contası ile birlikte kullanılan burun yastıklarının tasarımını birleştirir.

 

  • Kumaş CPAP Maskesi takan adamBez: Bu, silikon contaya bir alternatiftir ve burun ve tam yüz modellerinde mevcuttur.

 

  • Oral CPAP Maskesi takan adamOral: Sadece hava iletmek için ağızlık kullanır ve tüplü maske konseptine benzer.

 ▼


 

eticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır