Size Hangi Maskenin Tavsiye Edileceğini Bilmek İster misiniz?

Size Hangi Maskenin Tavsiye Edildiğini Bilmek İster misiniz?

 

 

Personelimiz uyku teknoloji uzmanları ve doktorlarımız, son 15 yıldır CPAP maskesi seçimi için geri bildirim topladı. Bunlar, kullanıcılar için en yaygın durumlar ve en çok tavsiye ettiğimiz stil ve modellerdir. Hangi boyutta yastığa ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz, maske takma kılavuzları sunuyoruz veya tüm yastık boyutlarını içeren fit-pack modellerini satın almayı seçebilirsiniz.

Ben Klostrofobiğim: Bir burun yastığı veya burun beşiği maskesi kullanın. Bu stiller minimum temasa sahiptir ve tipik olarak tek kayışlı bir başlık kullanır.

Gözlük Takıyorum : Muhtemelen burnunuzun köprüsünde gözlüğünüzün durduğu yerde girintiler vardır. Bu, sizi burun ve tam yüzdeki sızıntıları maskelemeye yatkın hale getirecektir. Burun yastığı veya burun beşiği stilini düşünmelisiniz. Ağzınızdan da nefes alıyorsanız, hibrit stili düşünün.

Hassas Bir Cildim Var : CPAP maskesinden cilt tahrişi yaşayan insanlar için birkaç seçenek var. Bir tercih edebilirsiniz bez tarzı maskesi silikon malzemelerini kullanabilir veya deri ve silikon arasında denge sağlar maske kayışı yastıkları ile birlikte minimal invaziv burun yastık veya beşiğini seçmez.

Ağzımdan Nefes Alırım: Bu çok yaygın bir durumdur ve tam yüz stili önerilen en iyi çözümdür. Bu aynı zamanda makine basıncınızın çok düşük olduğunun ve yeterli hava vermediğinin ve dolayısıyla telafi etmek için ağzınızı açtığınızın bir işareti olabilir.

Bi-Level (BiPAP) Kullanıyorum: Bi-level (BiPAP) üzerinde herhangi bir maske stilini kullanabilmenize rağmen, tam yüz maskesi kullanımıyla daha iyi sonuçların görüldüğü gösterilmiştir. Bi-level, nefes alma ve nefes verme için 2 ayrı basınç kullanır ve bu, nazal tarzda sıçrama etkisine neden olabilir. İki seviyeli reçete edilen kişiler tipik olarak daha yüksek basınç ayarlarına sahiptir ve burun yastığı veya beşik maskesi kullanımına karşı nefes vermek zor olabilir.

CPAP'ım Ağzımı Açık Tutuyor: Ağzınızı kapalı tutmak için herhangi bir maske stilini bir çene kayışı ile birlikte kullanabilir veya tam yüz stilini tercih edebilir ve her ikisinden de nefes alabilirsiniz.

Küçük Bir Başım veya Yüzüm Var: Kadınlar için yapılmış CPAP maskeleri seçimini deneyin. Burun, tam yüz ve burun yastığı olarak mevcuttur. Bu maskeler, küçük yüz özelliklerine uyum sağlamak için daha küçük başlıklar, çerçeveler ve yastık boyutları ile tasarlanmıştır.

Dar Bir Burun Köprüm Var: Buraya gitmenin yolu bir burun beşiği CPAP maskesi. Standart bir burun veya tam yüz kullanmak, büyük olasılıkla, kaçınılmaz olarak gözlerinize hava üfleyen yüksek maske sızıntısına neden olacaktır.

Sapmış Bir Septum Var: Bir burun stili burada sizin için çalışmayacaktır. CPAP makinesinden faydalanmak için tam yüz, oral veya hibrit maske kullanmalısınız.

Sakalım veya Bıyığım Var: Tıraş olmak istemiyor musunuz? Sorun değil. Tam yüz özelliğine ihtiyacınız varsa, burun deliklerinin etrafını kapatan bir burun yastığı maske sistemi veya bir hibrit deneyin. Standart burun ve burun beşiğinden kaçınmak istersiniz çünkü zayıf bir contadan aşırı maske sızıntısına eğilimli olursunuz.

Sıklıkla Soğuk Alırım: Kalıcı alerjilerden veya sık soğuk algınlığından muzdarip olan ve burundan nefes almakta zorlanan kişiler, iki maske bulundurmayı düşünmelidir. Bunlardan biri soğuk algınlığı/alerjiler olduğunda kullanılacak tam yüz maskesi olmalıdır.

Karnımda Uyuyorum: Tüp çerçeve tasarımı kullanan burun beşiği veya burun yastığı maskeleri, önerilen en iyi seçenektir. Tüp çerçeve, maskenin herhangi bir tarafının yanınıza veya karnınıza yatması kısıtlanmışsa havanın iletilmesine izin verir.

Size özel bir durumu dışarıda mı bıraktık? Lütfen bizimle iletişime geçin ve varsa bu listeye eklemekten memnuniyet duyarız. Önerilen CPAP temizliğimize göz atın .

eticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır